Det er på tide med nye oppklaringer!
Alle de tidligere innleggene i serien kan du lese HER 😀
Dere som har fulgt meg en stund eller kjenner meg, vet at jeg er veldig for å aldri ekskludere noe fra kostholdet. Det er på grunnlag av at jeg har prøvd å ekskludere det meste i perioder og erfaringen sitter hardt prentet inn i meg – det holder aldri i lengden!
De fleste av oss er skrudd sammen slik at om vi blir hindret i noe, så får vi enda mer lyst til nettopp det. Hva skjer da hvis vi bestemmer oss for å følge en diett som har mer «nei-mat» enn «ja-mat»?
«Elimineringsdietten»…
La oss se på listen over.
Hvorfor kutte ut appelsin og banan? Hva er galt med potet, peanøttsmør, cottage cheese, honning eller smør? Hvorfor kutte totalt ut noe som helst av dette!?
Jeg er enig i at man av helsemessige årsaker bør begrense sukker og alkohol, men resten av maten på lista ser jeg virkelig ikke noe galt med. Har man allergier eller intoleranser er det selvsagt bra å kutte det kroppen ikke er begeistret for, men utover det ser jeg ingen grunn!
Flere av tingene på lista er faktisk også sunne og næringsrike matvarer som vi så absolutt kan spise med god samvittighet. For å gi litt mer klarhet i denne saken, og kanskje lette hjertet ditt litt, har jeg laget min egen liste.
Det er med andre ord bullshit at du bør ekskludere en hel haug av diverse matvarer fra kostholdet ditt. Du bør heller kunne spise alt, men heller riktig mengde. MÅTEHOLD!
Håper det var nyttig! Ha en super tirsdag folkens <3