Sommerløpet 15 juni ble en skikkelig suksess og en god opplevelse, så nå har jeg satt meg et nytt løpemål!

Jeg motiveres veldig av å ha noe konkret å trene mot, og det blir lettere å få på seg løpeskoene og komme seg ut. På dager med mindre bra vær er det ikke like lett om jeg ikke har en bedre grunn enn at jeg «bare» skal trene 🙂
Neste mål er derfor satt til Rosa sløyfe løpet som går av stabelen 5 oktober her i Kristiansand! Det beste med dette løpet er at det støtter en enormt bra sak. Man betaler ikke bare for en reklame t-skjorte og et startnummer. I tillegg er det veldig lavterskel og noe som alle kan være med på, uavhengig av form.

Resten av sommeren og utover høsten skal jeg ha 1-2 løpeøkter i uka for å holde formen oppe. I forkant av sommerløpet trente jeg mye, så mye jobb er allerede gjort, så vedlikehold er fokuset fremover. Rosa sløyfe løpet er 6 km, så litt lengre distanse enn sommerløpet, så det er mulig jeg kommer til å trene på litt lengre distanser også for å være ekstra godt forberedt 🙂 Dette blir så gøy!

Løpet arrangeres i alle disse byene. Hvorfor ikke hive deg på? Bruk det som en motivasjon til å komme deg ut på trening! 🙂 Fokuset her er ikke å komme først i mål, men først og fremst støtte en god sak, delta på noe sosialt og spennende, og ha muligheten til å forbedre sin egen løpeform 🙂
Er du med?