PRESTASJONSFREMMENDE UTSTYR

Dette er utstyr jeg bruker flittig i treningen og som absolutt er med og øker kvaliteten på øktene og prestasjonen min.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Strikk
Jeg bruker det både i dynamisk oppvarming for overkropp og som hjelp i chins/pullups. Det kan også brukes rundt knærne i knebøy og glutebridge f.eks., for bedre rumpeaktivering. Geniaaalt! Du kan selv bestemme hvilke motstand du vil ha i strikket her.

Reimer
Istede for å benytte låsegrep i markløft når grepet svikter, tyr jeg til reimer. Jeg trener uten så langt det går, og når grepet stopper meg i å løfte tyngre, blir reimene en god medhjelper. Da kan presse seg uten å bekymre seg for om fingrene glipper 🙂 Jeg liker best disse som har litt polstring rundt håndleddet så man slipper følelsen av at det «dras av», eller disse i lær som gir et  fast grep.

Dipsbelte m. kjetting
Dette er så genialt! Med dette trener jeg dips og chins/pullups med ekstra vekt, perfekt for de øktene jeg kjører lavrep og trenger litt ekstra motstand. Jeg trer vektskiven inn på kjettingen og låser med kabinkroken. Utrolig praktisk og virkelig et redskap som gir treningen et boost ! Jeg er veldig liten rundt livet men kan likevel bruke samme belte som kjæresten, side justeringsmuligheten er stor 🙂

SAMSUNG CAMERA PICTURES
Innlegget inneholder sponsorlinker

6 comments
  1. Bra innlegg! Siden du mangler litt inspirasjon til blogging om dagen, må du gjerne skrive et innlegg om dynamisk oppvarming på overkroppen! 🙂 Det har jeg ikke lest om noe annet sted ennå faktisk, kun underkroppen!

    1. Jepp, takk for tips Kine! 😀

  2. Det hadde også vært fint om du kunne vist litt øvelser man kan gjøre med strikk 🙂

    1. det kan jeg gjøre 🙂

  3. Treningssenteret jeg trener på, har dipsbeltet og jeg har prøvd det noen ganger, men er så rett for at det skal ramle av 😛
    Er det noe teknikk i dette, eller er det rett og slett bare tilvenning som skal til?
    (Det har jo gått bra til nå, men skulle ønske jeg slapp å bekymre meg for at belte m/vekt skal ramle av underveis 😉 )

    1. På mitt er det slik at jeg kan stramme det ganske godt med hjelp av kabinkroken, så det ikke faller av 🙂

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *